سولفات منیزیم (MgSO4)

/سولفات منیزیم (MgSO4)
سولفات منیزیم (MgSO4)2023-11-16T09:50:58+00:00

سولفات منیزیم یک نمک معدنی با فرمول شیمیایی MgSO4.XH2O است که در این فرمول X بین 1 تا 7 می باشد. سولفات منیزیم معمولا به صورت 7 آبه می باشد و به راحتی با دریافت حرارت، آب های بلوری خود را از دست می دهد تا به سولفات منیزیم بدون آب تبدیل شود. سولفات منیزیم 7 آبه (MgSO4.7H2O) با عنوان نمک اپسوم یا اپسومیت نیز معروف است.

روش تولید:

سولفات منیزیم بعضا در برخی از منابع شواربه ای به همراه سایر نمک ها یافت می شود اما در صنعت معمولا از واکنش اسید سولفوریک با کربنات منیزیم (MgCO3) و یا اکسید منیزیم (MgO) مطابق روابط زیر بدست می آید:

MgCO3 + H2SO4    —>   MgSO4 + CO2 + H2O  (eq. 1)

MgO + H2SO4   —>   MgSO4 + H2O  (eq. 2)

کاربردها:

سولفات منیزیم کاربردهای بسیار وسیعی در کشاورزی، صنعت، مواد غذایی، خوراک دام، آرایشی و بهداشتی، دارویی و غیره دارد.

محصولات شرکت:

این شرکت برای پوشش کامل نیاز مشتریان خود در صنایع مختلف، محصول سولفات منیزیم خود را در سه گرید زیر عرضه می کند:

سولفات منیزیم کریستال (7 آبه) (دریافت آنالیز)

سولفات منیزیم پودری (5 آبه) (دریافت آنالیز)

سولفات منیزم پودری (2 آبه) (دریافت آنالیز)

 

.             سولفات منیزیم 7 آبه                                      سولفات منیزیم 5 آبه                                         سولفات منیزیم 2 آبه

این محصولات در بسته بندی کیسه های دو لایه 25 کیلوگرمی عرضه می گردد.

توصیه: مصرف کننده عزیز، سولفات منیزیم کریستال (7 آبه) تمایل بسیار زیادی برای از دست دادن یک آب بلوری خود دارد و برعکس سولفات منیزیم پودری (2 آبه) عطش بسیار زیادی برای جذب رطوبت محیط دارد که هر دو مورد منجر به کلوخه شدن محصول می گردد. بنابراین برای جلوگیری از کلوخه شدن این محصول، حتما پس از باز کردن بسته بندی، آن را به طور کامل مصرف کنید و یا اینکه باقیمانده آن را مجددا درون بسته بندی محکم کنید.