کلرید پتاسیم (KCl)

//کلرید پتاسیم (KCl)
کلرید پتاسیم (KCl)2024-01-08T04:39:57+00:00

کلرید پتاسیم با فرمول شیمیایی KCl یک نمک معدنی صورتی تا سفید رنگ است که به یکی از روش های زیر بدست می آید:
1. استخراج از معادن سنگی: کلرید پتاسیمی که از این معادن بدست می آید معمولا به دلیل همراه داشتن ناخالصی هایی از قبیل ترکیبات آهن دارای رنگ نارنجی متمایل به صورتی هستند. حدود 90 درصد از کلرید پتاسیم تولیدی در جهان از این معادن بدست می آید.
2. استخراج از شورابه های نمکی: این معادن در واقع بقایای دریاچه های قدیمی هستند که در طی هزاران سال خشک شده اند. کلرید پتاسیمی که از این معادن بدست می آید معمولا به دلیل نداشتن ناخالصی های فلزی، سفید رنگ هستند.

از بزرگترین تولیدکنندگان کلرید پتاسیم در جهان می توان کشورهای کانادا و روسیه را نام برد که دارای معادن عظیم پتاس سنگی هستند.
در حال حاضر کلریدپتاسیم در ایران تنها توسط دو شرکت تولید می گردد که هر دو از منابع شورابه ای استفاده می کنند. شرکت گلزار نگین یزد افتخار دارد که دارنده عنوان اولین و تنها تولید کننده کلرید پتاسیم بخش خصوص در ایران می باشد.

مهمترین مصرف کلرید پتاسیم در جهان در صنعت کشاورزی می باشد، به طوری که بیش از 90% کلرید پتاسیم تولیدی در جهان در این صنعت مصرف می گردد. از دیگر مصارف کلریدپتاسیم می توان تولید هیدورکسیدپتاسیم، تولید گل حفاری، مصارف خوراکی و دارویی را نام برد.

محصول کلرید پتاسیم تولیدی شرکت گلزار نگین یزد، سفید رنگ و دارای حلالیت بالا می باشد.
این محصول به سفارش مشتری در بسته بندی های 25 کیلویی و جامبوبگ 1 تنی عرضه می شود.

آنالیز محصول: (برای دریافت آنالیز محصول کلیک بفرمایید)
K2O  : 61%
K : 50%
Na : 0.8%
insoluble : 0.05%