کارنالیت (KCl.MgCl2.6H2O)

/کارنالیت (KCl.MgCl2.6H2O)
کارنالیت (KCl.MgCl2.6H2O)2021-12-14T12:07:43+00:00

کارنالیت با فرمول شیمیایی KCl.MgCl2.6H2O یک نمک معدنی مضاعف کلرید پتاسیم – منیزیم هست که عموما همراه با سایر نمک های معدنی از قبیل کلرید سدیم، کلرید منیزیم و کلرید کلسیم در طبیعت همراه هست. این ترکیب به راحتی در آب حل می شود و طعم تلخی دارد. کارنالیت دارای دمای ذوب پایینی هست و رنگ شعله آن ارغوانی هست.
عموما از کارنالیت به عنوان ماده اولیه جهت تولید کلرید پتاسیم استفاده می شود که در این حالت مقدار ناخالصی نمک کلرید سدیم در تعیین کیفیت این محصول بسیار اهمیت دارد و معمولا براساس مقدار این ناخالصی، کیفیت کارنالیت درجه بندی میشود و هر چه میزان این ناخالصی کمتر باشد، کیفیت آن بالاتر هست.

روش تولید کارنالیت:
این نمک عموما از تبخیر شورابه در استخرهای تبخیر خورشیدی وسیع به دست می آید. به این ترتیب که ابتدا شورابه مورد نظر را از کانال های حفر شده به استخرهای نمک گیری پمپاژ میکنند که در آنجا ناخالصی نمک رسوب میکند تا کارنالیت شورابه به حد اشباع برسد. در این مرحله شورابه از استخرهای نمک گیری به استخرهای کارنالیت گیری انتقال داده میشود. پس از اینکه همه کارنالیت موجود در شورابه در این استخرها رسوب کرد، از طریق پمپاژ و سپس، زهکش شورابه نهایی را از استخر کارنالیت گیری خارج میکنند و سپس اقدام به برداشت محصول میکنند.

کارنالیت تولیدی شرکت گلزار نگین از نظر مقدار ناخالصی نمک سدیم، دارای کمترین میزان هست و به عنوان کارنالیت درجه 1 شناخته می شود. این شرکت آماده تامین نیاز مشتریان خود می باشد. جهت دریافت آنالیز و مشخصات محصول با ما تماس بگیرید.